Business

www.kompresorCNG.pl

Facebook

 

Zapraszamy na naszą stronę na Facebooku, gdzie możecie Państwo zobaczyć aktualne realizacje....

 

Galerie...

 

Poniższe galerie opisują aktualne realizacje, wdrożenia, eventy, wyróżnienia, i inne działania związane z popularyzacją CNG....

Wiecej...
 

Korzystne rozwiązanie!

 
Solution

One Step Solution:
FMQ2.5 + Iveco Daily CNG.
Iveco Motor Polska i kompresorCNG.pl zapraszają do dealerów IVECO w całym kraju.

Czytaj więcej...

Serwis 24h/dobę 363 dni w roku.

 
Solution

Serwis dla naszych produktów jest dostępny 24 godziny na dobę*

Czytaj więcej...
 

 

 
     
 

CNG- alternatywa dla wielu!
Ekologia, Ekonomia, Bezpieczeństwo.


 

Ceny ropy i benzyny na stacjach stale rosną. Koszty utrzymania pojazdów są coraz większym wyzwaniem. 20% podwyżka - rok do roku, rosnąca akcyza – to definitywnie destabilizuje budżet zarówno przedsiębiorstw jak i osób prywatnych.

Alternatywą jest gaz ziemny, którym już teraz możecie Państwo tankować swoje auta za pomocą własnego kompresora CNG. CNG to dokładnie ten sam gaz za pomocą którego działają kuchenki czy piece gazowe w Państwa domach, piece w Państwa firmach...

 

Ceny ropy i benzyny na stacjach stale rosną. Koszty utrzymania pojazdów są coraz większym wyzwaniem. 20% podwyżka - rok do roku, rosnąca akcyza – to definitywnie destabilizuje budżet zarówno przedsiębiorstw jak i osób prywatnych.

Alternatywą jest gaz ziemny, którym już teraz możecie Państwo tankować swoje auta za pomocą przydomowego kompresora CNG. Jest to dokładnie ten sam gaz, za pomocą którego działają kuchenki czy piece gazowe w Państwa domach.


Aktualnie, cena za 1 litr ropy lub benzyny  jest prawie 3 razy większa niż cena za 1 metr sześcienny sprężonego gazu ziemnego. Oferujemy Państwu możność tankowania pod domem z przydomowej sprężarki CNG za 1,96 PLN za 1m3. Należy nadmienić iż w spalaniu w silniku pojazdu benzynowego 1 L benzyny odpowiada 1 m3 gazu ziemnego a więc możecie Państwo  oszczędzić  2/3 wydatków na benzynę czy ropę i jeździć za 1/3 ceny.


Paliwo CNG, jest paliwem ekologicznym. W wyniku jego spalania wytwarza się jedynie woda i dwutlenek węgla.  Spalanie CNG nie zanieczyszcza środowiska.  Paliwo to nie zanieczyszcza i nie uszkadza wtrysków w pojazdach z tego typu instalacją.  Wielu producentów samochodowych podąża z duchem czasu i posiada w swojej ofercie auta z instalacją i silnikami fabrycznie napędzanymi  gazem ziemnym.


Kompresory CNG, które oferujemy Państwu są opcją całkowicie bezpieczna, posiadają homologację oraz atest Unii Europejskiej.  Tego typu rozwiązanie stało się szeroko pojętą alternatywa dla dotychczasowych paliw w wielu krajach, w tym krajach Unii Europejskiej.
Bezolejowe kompresory CNG cechuje ekologia, ekonomia i bezpieczeństwo.

 

Ekologia.

Gaz ziemny jest paliwem ekologicznym, w trakcie spalania wytwarzana jest woda i dwutlenek węgla. Pojazdy zasilane CNG nie emitują cząstek sadzy, redukcji ulega wielkość emisji szkodliwych spalin. Dodatkowo występuje brak efektu dymienia z rury wydechowej, co powoduje odczuwalną różnicę powietrza w okolicy pojazdu. Brak dymienia powoduje także potrzebę rzadszego malowania elewacji zewnętrznej budynków. Stosowanie CNG inicjuje zatem wtórny efekt ekologiczny polegający na ograniczeniu emisji z farb używanych do malowania budynków.

 

Ekonomia.

Koszt paliwa CNG to 1,80 PLN za 1 m3 . Paliwo to posiada 130 oktanową jakość – dla porównania benzyna, która jest 4-krotnie droższa i reprezentuje jedynie 95-98 oktanową jakość. A przecież 1 m3 CNG odpowiada 1 litrowi benzyny. Kalkulując, paliwo CNG jest przyszłościową alternatywą zarówno dla przeciętnego „Kowalskiego” jak i wszystkich małych i średnich przedsiębiorstw tj. piekarnia, masarnia, firma spedycyjna. Płacąc ¼ dotychczasowych wydatków za paliwo, ¾ oszczędności możesz przezna czyć na inny cel – również amortyzacje zakupu kompresora.

 

Bezpieczeństwo.

W zbiorniku samochodu przy pełnym zatankowaniu Paliwem CNG panuje ciśnienie 20 MPa, które systematycznie będzie spadać podczas jazdy samochodem. 20 MPa to nacisk 200 Kg na centymetr kwadratowy. Taka siła działa na ścianki zbiornika od środka, zatem jakiej siły trzeba użyć, aby zniszczyć taki zbiornik? Tradycyjny bak benzynowy, każdy mężczyzna zgniecie bez trudu, uderzając w niego ręką. Zbiornik CNG jest znacznie wytrzymalszy od przeciętnego zbiornika, oznacza to większe bezpieczeństwo. Samochody zasilane CNG poddawane testom ogniowym, ulegają spaleniu. Zbiorniki gazu nie ulegają rozerwaniu właśnie dzięki wysokiemu ciśnieniu magazynowania paliwa. Uniemożliwia ono wdarcie się płomienia do wnętrza. Osprzęt zbiornika zapewnia kontrolę nad ciśnieniem w jego wnętrzu. Gaz odprowadzany jest bezpiecznie, stopniowo na zewnątrz. Analogicznie w przypadku tankowania. Powoli i bezpiecznie, bez możliwości wybuchu. Podłączenie do kompresora nie wymaga wielkiej siły. Każdy bez względu na płeć i gabaryty uczyni to bez trudu.

 

 

This is an example of a HTML caption with a link.
 
     
Design By 9090.pl Pawel Kozak

kompresorCNG.pl jest marką promującą produkty BRC FuelMaker z siedzibą Cherasco, Włochy.

Website: © 9090.pl Paweł Kozak. All Rights Reserved.

 

KompresorCNG.pl @ facebook